Koťata

Vítejte ve třídě u koťátek.

Naši třídu navštěvují děti ve věku 3 - 4 let.

Hravou formou rozvíjíme všestranně dětskou osobnost, podporujeme dětská přátelství, vytváříme pohodové prostředí. Důležitá je pro nás volná hra, která je v tomto věku hlavním prostředkem učení. Nejdůležitější učení je to, které ovlivňuje chování a na které si dítě přijde samo. Potřebují mít dostatek času na snění a objevování světa po svém a to jim umožňujeme.

Ve školce se snažíme vytvářet prostředí duševní pohody pro všechny zúčastněné bez strachu a stresu. Spokojená učitelka – spokojené dítě – spokojená rodina. Věnujeme se logopedické prevenci z důvodu častých logopedických vad. Vzhledem ke složení třídy se zaměříme na rozvíjení obratnosti ruky s využitím plastelíny, navlékání korálků, stavění z kostek a vytrhávání papíru. Hrajeme na hudební nástroje a rádi zpíváme, a proto vedeme děti k radosti ze zpěvu a hudebně pohybových činností. Vedeme děti ke zdravému pohybu venku i uvnitř při každé příležitosti. Respektujeme individualitu každého dítěte.

 

S dětmi jsme si stanovili pravidla, které si připomínáme pomocí piktogramů.

 

Třídními učitelkami jsou: Bohunka Tancošová, Jana Mráčková Grimová

Kalendář akcí

Návštěva pizzerie

Pizzerie Krakov

Akce třídy Broučci. Výroba vlastní pizzy. Doprava MHD, děti si vezmou batůžek, pití, svačinu. Návrat po obědě. Děti budou mít odhlášenou stravu na celý den.

Solná jeskyně

Letňany

Akce třídy Koťata - každé úterý od ledna do března návštěva solné jeskyně Letňany. Vstup 60 Kč, doprava MHD.

Jak se dělá pizza?

Ďáblice

Dopolední akce třídy Berušky. Ukázka výroby pizzy v provozovně Aroma Kebab Ďáblice.

Solná jeskyně

Letňany

Akce třídy Koťata - každé úterý od ledna do března návštěva solné jeskyně Letňany. Vstup 60 Kč, doprava MHD.