Články ŠD

Čarodějnická stezka školní družiny

Pálení čarodějnic, dříve též filipojakubská noc, je lidový zvyk spojený s pálením ohňů a vírou v čarodějnice, který se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května. Na oheň si děti musely počkat na večer, ale Čarodějnickou stezku, kterou pro celou ŠD připravil třetí a čtvrtý ročníky ŠD, jsme si prošli již po obědě.

Celý článek

Šlitroviny

DDM Spirála pořádá spoustu zajímavých akcí. Jednou z nich jsou výtvarné soutěže zakončené výstavou. ŠD se do k těchto soutěžních akcí často zapojuje. Proto, když jsme dostali letošní propozice od paní Ježkové, která tyto soutěže organizuje, neváhali jsme ani chviličku a rovnou s dětmi začali přemýšlet, jak se k zadání postavit a jakým způsobem úkol zpracovat.

Celý článek

Návštěva sokolníka ve školní družině: Přiblížení tajů divokého věta

Dne 25. dubna 2024 do naší školní družiny zavítali sokolníci, mistři v péči o dravé ptáky. S sebou přivedli své vzácné a fascinující společníky - dravce a sovy. Pro děti to byla unikátní zkušenost. Mohly nahlédnout do světa divokých tvorů, kteří obývají naši planetu. Sokolníci nám představili škálu různých druhů těchto zvířat a vyprávěli nám o jejich životě, lovech…

Celý článek

Velikonoční dílna ve Školním klubu

Před velikonočními svátky se ve školním klubu otevřela vrátka pro šikovné ruce, tentokrát na téma „Velikonoční kraslice zdobená krepovým provázkem". Každý, kdo tento den přišel tvořit do školního, dostal vyfouklé vejce, krepový papír a tekuté lepidlo. Děti měly za úkol vystřihnout asi centimetrový proužek krepového papíru a opatrně ho nakroutit do provázku. Poté…

Celý článek

Ďáblický slavíček 2024

Ráno zpívají ptáci, začíná kvést zlatice, kočičky a objevují se první jarní květiny. V naší škole to je znamení, že je tady pěvecká a instrumentální soutěž Ďáblický slavíček, ze které vybraní žáci postupují do dalšího, celostátního kola pěveckého a instrumentálního festivalu Jarní petrklíč. Protože si letošní rok festival Jarní petrklíč dal pauzu, proběhl v naší…

Celý článek

Velikonoční tvoření

Srdečně zveme všechny děti, rodiče a přátele školy na naše tradiční Velikonoční tvoření. Přijďte si společně s námi vyrobit velikonoční dekoraci, naučit se nové techniky zdobení vajíček. Čekají na Vás další tvořivá překvapení.

Celý článek

Družinoví druháci opět na ledě

Tak jsme si splnili plánovaný další výjezd na bruslení na kluziště Ládví. S dětmi a jejich rodiči jsme byly domluveny na pátek 23. 2. 2024. Celý týden jsme bedlivě sledovaly předpověď počasí. Stále totiž hrozil déšť a obávaly jsme se, že budeme muset akci zrušit. Ve středu se naštěstí předpověď změnila a hlášeno bylo pouze oblačno. A to nám už nevadilo. Nakonec bylo…

Celý článek

Druháčci v solné jeskyni

Všechno utíká jako voda. Obzvlášť pokud to jsou příjemné okamžiky. A tak nám stejně rychle utekly ozdravné pobyty v Solné jeskyni v Letňanech, kterou jsme navštěvovali několik pátků. Děti si v místnosti se slaným mořským vzduchem podpořily imunitu a zároveň si na chvíli odpočinuly od shonu při jemných melodiích relaxační hudby.

Celý článek

Slunečno a -8 °C

Takové krásné podmínky jsme měli v úterý 9. 1. 2024, kdy jsme s druháky ze ŠD vyjeli bruslit na kluziště, které již několik zim provozuje Praha 8 na koupališti Ládví. Co víc si přát. A protože jde na kluzišti půjčit brusle i přilbu, jeli s námi i žáci, kteří doma potřebné vybavení neměli.

Celý článek

Kalendář akcí

Autodráha v MŠ

mateřská škola

Ve středu dopoledne budeme mít v mateřské škole postavenou autodráhu. Děti si mohou zajezdit a zazávodit. Vystřídají se všechny třídy.  

Jarní Akademie MŠ

Sál Obecního domu MČ Ďáblice

Srdečně zveme rodiče na vystoupení dětí z MŠ. 

Celodenní výlet Mirakulum

Mirakulum Milovice

Celodenní výlet tříd Ptáčci a Slůňata. Dopolední a odpolední svačiny s sebou, oběd je zajištěn na místě. Vstupné do parku je 299/osobu, cena za dopravu bude rozpočítána podle počtu zúčastněných dětí. 

Zdravě s Papájou

Třída Broučci

Třídní akce Broučků. Workshop Zdravě s Papájou - výroba waflí, ovocného sorbetu.