Články ŠD

Miš Maš Art

Že i z recyklovatelného materiálu se dají vyrobit pěkné věci, si vyzkoušeli prvňáčci i druháčci na jedné z posledních akcí tohoto školního roku.  Se školní družinou se vydali, v úterý 21. června, na akci v DDM Spirála. Hned u vchodu nás čekala malá obrazárna, kde jsme zjistili, že i na plata od vajíček se dá malovat a vytvářet zajímavé pestrobarevné obrazy. Akce v…

Celý článek

Výroba kříd ve Školním klubu

Máme tady poslední měsíc školního roku a školní klub naposledy otevřel svá vrátka pro tvořivé děti, tentokrát na téma: Barevné křídy. Účast dětí byla hojná, jelikož si samy vyráběly barevné křídy, které si odnášely na prázdniny, aby mohly malovat s rodiči třeba na chodník.

Celý článek

Botanicus Ostrá - se školní družinou

Ve středu 8. 6. 2022 brzy po obědě vyjelo téměř 50 žáků školní družiny do centra řemesel Botanicus Ostrá. Objednaný autobus nás převážel z přetechnizované reality do středověku. Hned u vstupu do areálu jsme vyměnili peníze za groše, jediné platidlo v centru řemesel a zjevení v jiné době tím započalo.

Celý článek

Čarodějnická stezka pro školní družinu

V pátek 29. 4. 2022 jsme byli s dětmi z družiny v Ďáblickém háji, kde pro ně byla připravena čarodějnická stezka.  Na deseti stanovištích jsme se, pomocí kvízových otázek, dozvídali o zvyku pálení čarodějnic, zajímavosti ohledně stavění Májky a dokonce o keltském svátku Beltaine. Také jsme plnili různé úkoly, jako například let na koštěti, skákání přes „oheň„ a další…

Celý článek

Kalendář akcí

Farma "Když jsem já sloužil" - Berušky

Celodenní výlet na farmu. Příchod do MŠ v 7:45, návrat ve 14,00. Děti si vyzkouší jak to chodí na farmě. S sebou: batůžek, pití na celý den, 2 svačinky, obídek a i třeba nějakou dobrotu. Výlet zakončíme trošku netradičně, výletem na lesní hřiště a do školky se vrátíme MHD.