120. výročí školy

Oslava 120. výročí školy 6. října 2021 – přijďte pobejt!

Ve středu 6. října 2021 uplyne již 120 let od vysvěcení školy ve „starých“ Ďáblicích.

V tento den uspořádá současná ZŠ a MŠ Praha 8-Ďáblice, U Parkánu 17 odpolední oslavu, na kterou srdečně zveme někdejší pedagogické i provozní zaměstnance, žáky, obyvatele Ďáblic, Březiněvsi, Prahy 8 a ostatní spřízněnce školy. Věříme, že se při této příležitosti rádi setkají místní rodáci, ale i ostatní přespolní, které s ďáblickou školou pojí pouto vzpomínek a přátelství.

Dopoledne se sejdou současní žáci a zaměstnanci školy na rynku pod památnou lípou, aby společně popřáli škole do dalších let, sfoukli svíčky na narozeninovém dortu a vypustili balonky se svým přáním.

Odpolední program pro veřejnost

  • 16.30 slavnostní zahájení na školním rynku pod památnou lípou, představení školního kalendáře pro rok 2022 i pro vzpomínku na školu do let příštích.
  • 17.20 slavnostní zahájení provozu nové učebny fyziky-chemie
  • 18.30 světélkový průvod obcí (lucerničky a jiná světýlka s sebou)
  • 19.30 sladká tečka na rozloučenou

Věříme, že se v průběhu akce účastníci rádi setkají s bývalými i současnými pracovníky školy. Nebude chybět ani společné posezení bývalých kantorů a zaměstnanců. Návštěvníci se mohou těšit na prohlídky školy se žákovskými průvodci. Nachystaná bude výstava kronik, prezentace bohaté historie i současnosti školy, tvůrčí dílny, zápolení ve stolním tenise, otevřený klavír pro pianisty, občerstvení. V prodeji budou školní trička, vlaječky, výroční kalendáře a odznaky.

Společný průvod obcí, kolem bývalých i současných školních budov, bude jistě důstojným závěrem oslav.

Prosíme, sledujte bližší informace stran programu a jeho upřesňování v souladu s aktuálními proticovidovými opatřeními na www.skoladablice.cz.

Vážení přátelé a příznivci, těšíme se s vámi na setkání při oslavě 120. výročí Ďáblické školy ve středu 6. října 2021.

 

Za všechny zaměstnance a žáky Mgr. Josef Buchal, ředitel školy

Kalendář akcí

Vánoční besídka

třída Slůňata

Vánoční besídka třídy Slůňata.

Peklo Čertovina Hlinsko

Akce tříd Koťata a Broučci. Celodenní výlet do Peklo Čertovina. Děti čeká prohlídka Pekla, promítání pohádky, Mikulášská nadílka. Děti mají v mateřské škole odhlášenou stravu. Děti budou mít s sebou batůžek, svačinu a pití. Návrat cca v 15 hodin.

Pečení perníčků

mateřská škola

Dopolední akce třídy Broučci.

Odborné setkání v MŠ

Mateřská škola - žlutá budova přízemí

Odborné setkání pro rodiče předškolních dětí MŠ na téma Školní připravenost. Vystoupí Mgr. R. Žáková - psycholog PPP Prahy 8.