Vánoční besídka 4.A

Třída 4.A od září nacvičovala program vánoční besídky, který v prosinci čtyřikrát předvedla žákům z prvního stupně a popáté rodičům.

Program byl rozdělen do dvou částí.

První část tvořilo pásmo věnované Vánocům. Diváci se dozvěděli, proč se slaví Vánoce, vyslechli několik známých koled a viděli scénky Vánoční pošta, Pastýři, Koledníci, Tři králové a Štědrý den. Nechyběly vánoční verše.

Program druhé části byl sestaven z písní (Na té našé Hané, Třída čtvrtá „Á“), veršů (Vánoční přání lesních zvířátek, Největší dary), skupinových tanců (makaréna, Malé kotě), sólových tanců (MiMiMi – Adéla Hlinovská, irský tanec – Ema Chaloupková). Na klávesy zahrála Ema Chaloupková.

K závěrečné části programu nastoupili žáci s hudbou Pochod studentské legie od B. Smetany. Posledním vystoupením byly hromadné tance káčátko a letkis. Po předvedení tanců si je mohli vyzkoušet také diváci.

Mgr. Zdeněk Rajtr, třídní učitel; Mgr. Iryna Farbanets, asistentka pedagoga

Kalendář akcí

ZOO Praha - Berušky

Celodenní výlet do ZOO Praha. S sebou batůžek, svačinku na celý den, pití, oběd. Příchod do MŠ do 8,00.

Den otevřených dveří v ZŠ

Dvě prohlídky s průvodcem (9 hodin; 16 hodin) 8.45-11.40 hodin možnost návštěvy některých vyučovacích hodin