Třída 5.A v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR

Očima žáků:

„Byli jsme v galerii pro hosty a viděli jsme, jak jednali. Mávali na nás. Bylo to tam super, dozvěděli jsme se hodně zajímavostí. Byli jsme i v Reprezentačním sále, bylo to tam moc hezky vyzdobené. Šli jsme i na kontrolování, jestli nemáme zbraň.“ - K. B.

„Poslanecká sněmovna je obrovská a má spoustu zlatých detailů. Když jsme seděli na galerii, dozvěděli jsme se, že v celém sále nejsou ani dvě kila zlata.“ – E. K.

„Mně se včerejší výlet hodně líbil – prohlídka Poslanecké sněmovny, možnost vidět samotné poslance, vidět kancelář předsedkyně Poslanecké sněmovny.“ - V. K.

 „Moc se mi tam líbilo, že jsme mohli vidět na živo poslance, když probírali státní rozpočet. Taky jsme jim mohli zamávat. V Reprezentačním sále se mi líbily obrazy Karlova mostu a Karla IV.“ – M. P.

„Když jsme přišli do Poslanecké sněmovny, paní nám pustila film o Poslanecké sněmovně, potom jsme šli na procházku Poslaneckou sněmovnou. Když jsme se procházeli, viděli jsme, jak poslanci jednají o státním rozpočtu.“ – T. K.

Z prací žáků vybral třídní učitel Mgr. Josef Hrubý

 

Kalendář akcí

Skanzen Přerov nad Labem - Berušky

Výlet do skanzenu v Přerově nad Labem. Poznávání Vánočních tradic, zvyků a dávných časů našich předků. Prohlídka skanzenu v dopoledních hodinách.