Reflexe reportáže České televize z odchovu kuřat v naší základní škole

Již druhým rokem v naší škole úspěšně odchováváme kuřátka, děti pozorují vývoj od vajíček až po dospělé slepice. Letos se o tom dozvěděli prostřednictvím jedné naši paní učitelky i v České televizi a projevili přání natočit s dětmi o kuřatech reportáž. Slovo dalo slovo a v úterý 28. února dorazil k nám do školy štáb Planety Yó.

Televize předem poslala scénář, přihlásilo se šest dobrovolníků ze sedmé třídy a vše jsme nachystali. Nejprve moderátorka vyzpovídala našeho pana školníka a poté byly natočeny rozhovory s dětmi. Moderátorka Ivanka pokládala otázky, a kdo z dětí chtěl, tak na ně odpověděl. Pokud se někdo přeřekl, záběr se přetočil, protože naštěstí nešlo o živé vysílání. Reportáž bude doplněna záběry z vážení a krmení kuřat, z krmení slepic na farmě i videem z líhnutí kuřátka v inkubátoru.

Pro děti to byla cenná zkušenost, mluvit přirozeně před kamerou není tak jednoduché, jak se může zdát. Žáci sami byli rádi, že dostali příležitost si to vyzkoušet a prožít, jak ostatně můžeme vyčíst z jejich reakcí níže. Reportáž bude vysílána na ČT :D 30. května. Štábu se dle slov jeho členů u nás líbilo a třeba k nám zavítá i někdy v budoucnu.

„Jsem moc rád, že jsem mohl být součástí natáčení. Byl pro mě skvělý zážitek moci si vyzkoušet, jak celé natáčení funguje. Zjistil jsem, že jsou všichni ze štábu moc hodní a jsou ochotni vám se vším poradit a pomoct. Na natáčení rád vzpomínám a budu se těšit na výsledek v televizi.“ Jonáš Zenker, 7.A

„Natáčení se mi líbilo, byl to pro mě skvělý zážitek. Všichni byli přátelští a myslím si, že nám to šlo. Hodně mně to bavilo a doufám, že se taková příležitost naskytne ještě někdy.“ Valerie Čemusová, 7.A

„Za mě se natáčení povedlo. I s menšími problémy jsme všechno zvládli.“ Mikuláš Jurko, 7.A

„Na natáčení České televize v naší škole jsem se velice těšil. Mohl jsem z blízka vidět práci moderátorky, režiséra, kameramana a i ostatních členů týmu. I když jsem byl trochu nervózní, těším se, až uvidím výslednou reportáž.“ Herbert Procházka, 7.A

„Natáčení jsem si užila, bavilo mě to. Bylo zajímavé, jak nás natáčeli ze všech úhlů. Uklidnilo mě, že jsme mohli mluvit tak, jak chceme a nemusíme říkat věty nazpaměť.“ Laura Venigerová, 7.A

„Osobně se mi natáčení líbilo, víc takových možností.“ Vítězslav Wondřich, 7.A

Mgr. Jiří Zeman, učitel ZŠ

 

Kalendář akcí

Pečení Broučci

mateřská škola

Dopolední akce třídy Broučci. Pečení a zdobení lineckého cukroví na Den Země.