Project 1901 – publikace prací žáků anglického jazyka

6. října 2021 jsme oslavili 120. výročí vysvěcení nové budovy školy. V Ďáblicích se ovšem učilo již dávno před rokem 1901, ostatně jako v jiných pokrokových obcích. Tím starobylá ves vykročila k tomu stát se městem. Rostla stejně, jako rostla Praha, až se Ďáblice v roce 1968 staly součástí velkoměsta.

Dnes málokdo tuší, pokud se zrovna nezabývá více historií, jak tenkrát vypadal život, jak vypadaly Ďáblice, Praha, ba v jakém státě tenkrát naši předkové žili. Výročí se nám stalo příležitostí se tím zabývat. Z úvodních rozhovorů při hodinách anglického jazyka v šestém ročníku vznikl nápad zpracovat referáty související tématy. Během několika pátečních lekcí, kdy jsme chodili pracovat do počítačové učebny a učili se pracovat s textovým editorem ve sdíleném dokumentu, s vyhledávačem, s překladačem atp., vzniklo několik zajímavých prací.

Jako jiskra se pak šířil oheň zájmu v dalších skupinách. Projekt původně koncipovaný pro druhý stupeň se ujal i ve třetím, čtvrtém a pátém ročníku. Výsledkem je publikace, kterou zde čtenářům představujeme.

Mgr. David Válka, vyučující anglického jazyka

Kalendář akcí

ZOO Praha - Berušky

Celodenní výlet do ZOO Praha. S sebou batůžek, svačinku na celý den, pití, oběd. Příchod do MŠ do 8,00.

Den otevřených dveří v ZŠ

Dvě prohlídky s průvodcem (9 hodin; 16 hodin) 8.45-11.40 hodin možnost návštěvy některých vyučovacích hodin