Přírodovědecká exkurze žáků 8. ročníku

Autor: Tomáš Vorel

Ve čtvrtek 30. 5. 2024 jsme s žáky 8. ročníku autobusem vyrazili v sedm hodin ráno na exkurzi do iQLandie, zábavně naučného centra v Liberci.

Hned po příjezdu, ještě než jsme vstoupili do samotného areálu, žáci zdvihali auto pomocí páky. Po vstoupení do samotné budovy iQLandia na děti čekalo velké množství interaktivních expozic ze všech možných vědeckých oborů. V expozici „Kosmo“ například děti mohly řídit Mars Rover v simulátoru a na expozici „Geo“ se mohly protočit v gyroskopu (trenažér pro kosmonauty). V expozici „Smysly“ mohly děti zkusit navigovat po bytě v úplné tmě, hledět na svět skrz oči hmyzu či vstoupit do Amesova pokoje a měnit se na trpaslíky a obry. Mnozí účastníci exkurze mohli vidět i třímetrové ohnivé tornádo.

V jedenáct hodin jsme se všichni sešli na Velké Science Show, při které dobrovolníci z řad žáků pomáhali přednášející s různými často explozivními pokusy. Po skončení jsme měli oběd v jídelně v areálu a pak se opět žáci rozutekli po expozicích.

Asi v půl třetí jsme vyrazili zpět k naší škole, kde jsme exkurzi zakončili.

Tomáš Vorel, organizátor akce

 

Kalendář akcí

Rozloučení se školním rokem

Cukrárna Dolní Chabry

Zábavné dopoledne třídy Broučci na závěr školního roku, zmrzlinový pohár v cukrárně Dolní Chabry.

Celodenní výlet

Dolní Měcholupy

Celodenní výlet třídy Koťata a Berušky "Krtkův svět" Dolní Měcholupy. 

Spaní v MŠ

Třída Ptáčci

Spaní v mateřské škole třída Ptáčci.