Přírodopisná exkurze 7. ročníku do Národního muzea

V úterý 22. 11. jsme vyrazili s celým sedmým ročníkem na exkurzi do Národního muzea. Exkurze byla zaměřena převážně na expozici Zázraky evoluce. V této části muzea jsme mohli vidět spoustu druhů živočichů např. korály, ryby, savce, ptáky atd. Také jsme vypracovávali pracovní list s otázkami, na které jsme měli najít odpovědi právě v této části. Prošli jsme si také prehistorickou expozici s kameny a dinosaury. Navštívili jsme i spojovací tunel mezi historickou a novou budovou muzea, kde jsme zhlédli projekci zaznamenávající historii našeho státu. Cestou zpátky se dobrovolníci vydali s panem učitelem do školy pěšky přes les.

Exkurze se nám líbila, v muzeu je ještě spousta dalších expozic, na které nám nezbyl čas, a proto se sem někdy vypravíme s rodiči.

Veronika Kostlivá VII.C, Mgr. Jiří Zeman

 

Kalendář akcí

Skanzen Přerov nad Labem - Berušky

Výlet do skanzenu v Přerově nad Labem. Poznávání Vánočních tradic, zvyků a dávných časů našich předků. Prohlídka skanzenu v dopoledních hodinách.