Poslední zvonění a slavnostní oběd

Na poslední školní den se všichni těší, čekají nás prázdniny, volno, koupání, cestování, žádné úkoly… Ale nejdříve se musíme se školou řádně rozloučit. V naší škole je tradicí zazvonit si na zvon pověšený nad schodištěm, ale nejprve musí deváťáci ruku v ruce s prvňáčky projít celou školou a špalírem dětí, které jim k tomu cinkají na zvonečky. Prvňáčci předali svým deváťákům slunečnice. Jsou to opravdu jejich opatrovníci, protože je celý rok sledovali, učili je odnášet tácy v jídelně, poslouchali je při čtení, chodili za nimi o přestávkách…

Když deváťáci prošli chodbami a došli do jídelny, ujali se jich osmáci, usadili je ke stolu a stali se jejich číšníky. Nalévali polévku, přinesli bramborový salát a řízky, donesli nápoje, kávu a vlastnoručně nazdobený dort, vodu, starali se, aby jim nic nechybělo. Vzájemně se rozloučili osmáci s deváťáky a deváťáci se svými učiteli, s panem ředitelem a zástupci a všemi, kteří je učili.

Velké poděkování patří paním kuchařkám a osmákům za vydařený  reprezentativní společný oběd.

Jitka Stoklasová, Petr Šíma, třídní učitelé 9. tříd

 

Kalendář akcí