Hodina tělesné výchovy trochu jinak

V Ďáblicích stále přibývají pomocníci, kteří nám pomáhají zlepšit naše zdravotní potíže. Mezi ně se zařadil na podzim chodníček pro chůzi bosých nohou tzv. TURISTIKA BOSÝCH NOHOU. Na jedné výpravě po našich Ďáblicích jsme jej s žáky 5.A objevili. A já slíbila, že až nám počasí dovolí, vrátíme se a vyzkoušíme. 5. května bylo ráno dost příhodně a my vyšli. Objekt jsme si prohlédli a seznámili jsme se s informacemi o dodržování pravidel při použití stezky. Dozvěděli jsme se, že chůze po bosovišti například chodila promasíruje a tím napomůže krevnímu oběhu, napomůže k odstranění plochých nohou i vybočených palců,  napomáhá k odstranění ztvrdlé kůže na chodidlech… Stezka se skládá z několika úseků s různými obsahy (šišky, kůra, drobné kamínky, ploché kamínky, dřevěné kuláče).  Pak jsme se zuli, někdo rychle, někdo pomaleji, a vykročili jsme, někdo opatrně, někdo hrdinně. Všichni jsme stezku absolvovali několikrát, zkusili jsme jak rychlou chůzi, tak i chůzi co nejpomalejší. Chodidla jsme si otřeli, že by chodidla někoho studila nebo zábla, si nikdo nestěžoval. Hodina měla úspěch a z povídání  dětí jsme se dozvěděli, že zážitek předají doma.

Vladimíra Nepomucká, třídní učitelka 5.A

 

Kalendář akcí

ZOO Praha - Berušky

Celodenní výlet do ZOO Praha. S sebou batůžek, svačinku na celý den, pití, oběd. Příchod do MŠ do 8,00.

Den otevřených dveří v ZŠ

Dvě prohlídky s průvodcem (9 hodin; 16 hodin) 8.45-11.40 hodin možnost návštěvy některých vyučovacích hodin