Historická exkurze 4. tříd do Tábora

Ve čtvrtek 15. března 2018 vyrazily čtvrté třídy poznat něco z historie husitů a to přímo do centra dění – do města Tábor.

Po příjezdu jsme z parkoviště vyrazili husitským vojenským krokem kolem vodní nádrže Jordán směrem k historickému náměstí, kde se nachází Husitské muzeum. Podle tříd jsme se rozdělili do tří skupin, abychom si interaktivní prohlídku co nejvíce užili. Vzali nás do úžasného středověkého podzemí, jehož délka pod městem dosahuje čtrnácti kilometrů! Tolik jsme sice neušli, ale i to co jsme viděli, nás přesvědčilo, jak nelehce v dávných dobách lidé žili. Do podzemí se například ukrývali po ničivých požárech, kdy museli v chodbách žít i dlouhé měsíce. V muzeu jsme pak viděli historické exponáty, užili si malý boj na opravdovém voze z Žižkovy slavné vozové hradby, kterou jsme si i na zemi mohli sestavit, a v krátkém filmu jsme se dozvěděli zajímavosti o vzniku města. Z modelů ve vitrínách a výkladu paní průvodkyně jsme krásně poznali, s jakou důmyslnou strategií husitští bojovníci vyhrávali slavné boje a také jak vlastně žili v době míru. O našich nově získaných vědomostech jsme se přesvědčili z pracovních listů, které jsme v závěru prohlídky vyplňovali. Určitě jsme všichni spokojeně prožili krásný a zajímavý školní den mimo budovu naší školy.

Mgr. Marek Sichrovský, tř. učitel 4.C

Kalendář akcí

Farma "Když jsem já sloužil" - Berušky

Celodenní výlet na farmu. Příchod do MŠ v 7:45, návrat ve 14,00. Děti si vyzkouší jak to chodí na farmě. S sebou: batůžek, pití na celý den, 2 svačinky, obídek a i třeba nějakou dobrotu. Výlet zakončíme trošku netradičně, výletem na lesní hřiště a do školky se vrátíme MHD.