Družina na výstavě drobného zvířectva

Začátkem září, v areálu U Parkánu v Ďáblicích, pravidelně probíhá Výstava drobného zvířectva.

Běžně na ni chodí všechna oddělení ŠD. Letos nám ale zkomplikovalo plány deštivé počasí.

Na výstavu se tak podívala jen některá oddělení.

Ti žáci, kteří se na výstavu dostali, mohli opět obdivovat různá plemena králíků nebo holubů.

Králíci u dětí sklidili největší úspěch. I když byla některá plemena dost veliká, stále králíci působili jako plyšáci. Jenom velicí. Rozhodně by se s nimi člověk pomazlil spíš než s holuby. I když obdiv sklidila i taková plemena holuba domácího jako kudrnáč nebo budapešťský krátkozobý rejdič.

Vedle holubů byla zajímavá i některá plemena kura domácího. Třeba sebritky, jejichž základní světlou barvu doplňují tmavé lemy jednotlivých per.

Jen je škoda, že u klecí nejsou popisky jednotlivých plemen a zajímavosti o nich. Pro děti, i pro nás dospělé, by byla výstava ještě zajímavější.

Tak třeba příští rok.

Markéta Skalová, vychovatelka 1. tříd

Kalendář akcí

Farma "Když jsem já sloužil" - Berušky

Celodenní výlet na farmu. Příchod do MŠ v 7:45, návrat ve 14,00. Děti si vyzkouší jak to chodí na farmě. S sebou: batůžek, pití na celý den, 2 svačinky, obídek a i třeba nějakou dobrotu. Výlet zakončíme trošku netradičně, výletem na lesní hřiště a do školky se vrátíme MHD.