Den Země v mateřské škole

V sobotu 22. dubna proběhl Den Země v areálu mateřské školy díky spolupráci školy a Spolku Parkán. Rodiče dětí, které tuto školku navštěvují, přiložili ruce k dílu a pomáhali zvelebit a uklidit zahradu kolem pavilónů.

Jejich děti zabavili žáci základní školy. Připravili si pro ně deset stanovišť s úkoly, které souvisely s ochranou naší planety. Děti třídily odpad, hledaly stopy zvířátek, střílely míčem na branku, zachraňovaly mořské živočichy zamotané do odpadků a plnily mnoho dalších zajímavých úkolů. Za každý splněný úkol dostaly razítko. Za všechna posbíraná razítka dostaly děti odměnu, sazeničku jahody.

Děti si krátily čas malováním na kamínky nebo si nechaly pomalovat obličej. Také si mohly samy připravit zdravou pomazánku s PaPájou. V jedenáct hodin se všichni odebrali na sokolnické vystoupení, kde rodiče i děti obdivovali dravce a sovy. Před zakončením akce se orel rozhodl nevrátit k sokolníkovi a uletěl. Vše naštěstí dobře dopadlo. Sokolník našel svého orla na nedaleké louce.

Letos nám opět přálo počasí. Byl krásný jarní den a celá akce se velmi vydařila.

Jiří a Lenka Zemanovi, učitelé základní školy

 

Kalendář akcí

Jičín, pohádkové město - Broučci

Dobrodružství spojená s Rumcajsem, Mankou a Cipískem. S sebou batůžek, svačinku, oběd, pití. Děti mají v MŠ stravu odhlášenou. Návrat kolem 14. hodiny.

Mirákulum - Berušky, Koťata

Celodenní výlet do Mirákula. Příchod do MŠ do 8,30. S sebou batůžek, jídlo na celý den, dostatek pití. Do batůžku můžete přibalit náhradní oblečení, navštívíme i vodní svět. Návrat z výletu kolem 14. hodiny.