Den třídy – 5.A po stopách atentátu

Tradičně ke konci školního roku probíhá Den třídy. Aby si žáci doplnili vlastivědné učivo, vydala se třída 5.A po stopách atentátu na Heydricha. Cesta začala na Bulovce, potom jsme si v ulici V Holešovičkách u památníku prohlédli místo, kde k atentátu došlo a seznámili se s informacemi o jeho průběhu. Pěšky jsme došli na Kobyliskou střelnici. Prohlédli jsme si místo, kde po atentátu nacisté popravili 539 českých občanů. Další zastávkou na naší cestě byl Ďáblický hřbitov. Zde byli pohřbívání popravení občané. Také zde našli místo posledního odpočinku parašutisté, kteří provedli atentát, i jejich spolubojovníci. Na hřbitově jsme si připomněli i 50. léta minulého století, kdy zde byly pohřbívány oběti komunistického režimu.

Mgr. Zdeněk Rajtr, třídní učitel, Mgr. Iryna Farbanets, asistentka pedagoga

 

Kalendář akcí