Český den proti rakovině 2023 v Ďáblicích a Březiněvsi

V roce 2023 se naše škola zapojila již popáté do charitativní akce Český den proti rakovině známé spíše pod označením Květinový den, která se uskutečnila již v tradičním jarním termínu a to ve středu 10. května 2023. Cílem tohoto ročníku bylo podpořit prevenci a léčbu nádorových onemocnění průdušek a plic zakoupením květu měsíčku lékařského se světle modrou stuhou za 20 Kč.

Záštitu nad akcí i letos převzala Školní žákovská rada ve spolupráci s žáky-dobrovolníky staršími 15 let z obou 9. tříd.

Již v půl sedmé ráno se žáci oblékli do žlutých triček a postupně vyrazili na určená stanoviště. Vidět jste je mohli v podstatě po celých Ďáblicích - před školou, u radnice, poblíž vybraných autobusových  zastávek, před budovou ďáblické mateřské školy, ale také v Březiněvsi u tamější školky. Letos nám vyšlo i počasí, slunce svítilo a lidé byli povětšinou milí, ochotní a neváhali na dobrou věc přispět.

Sbírku vnímáme jako velmi úspěšnou, neboť jsme vybrali 17 677 Kč, což je takřka o 3 200 Kč více než při poslední sbírce.

Jménem vedení školy bych závěrem chtěl moc poděkovat všem žákovským dobrovolníkům z 9. tříd, všem zapojeným členům Školní žákovské rady a v neposlední řadě paní asistence Pischnothové. Bez nich bychom tuto prospěšnou akci zrealizovat nedokázali.

Mgr. Tomáš Novotný, zástupce ředitele

 

Kalendář akcí

Rozloučení se školním rokem

Cukrárna Dolní Chabry

Zábavné dopoledne třídy Broučci na závěr školního roku, zmrzlinový pohár v cukrárně Dolní Chabry.

Celodenní výlet

Dolní Měcholupy

Celodenní výlet třídy Koťata a Berušky "Krtkův svět" Dolní Měcholupy. 

Spaní v MŠ

Třída Ptáčci

Spaní v mateřské škole třída Ptáčci.