Barevná družina ve školním roce 2023/2024 a návštěva výstavy drobného zvířectva

Stalo se již tradicí, že jednotlivé činnosti v naší školní družině propojujeme během školního roku v jediné téma. Pro nastávající školní rok jsme si pro děti připravili „Barevnou družinu“.

V rámci „Barevné družiny“ budeme s ostatními odděleními jeden den v měsíci soutěžit o barvu. Posléze proběhne blesková soutěž a vítězem bude oddělení, které bude mít co nejvíce kusů dané barvy na sobě, prvně bychom měli přijít ve fialové.

Již tradiční akcí školní družiny v prvním týdnu školního roku je návštěva výstavy drobného zvířectva v Ďáblicích. Ani letos tomu nebylo jinak. Každý rok je však výstava trošku jiná. V letošním roce byla obohacena o Králičí hop! Mohli jsme zde vidět králičí šampiony na závodní trase a od chovatelky jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o této disciplíně.

Také jsme stihli v rámci odpoledního programu obejít již všechna dětská hřiště v obci, abychom si připomněli, co je na nich pro naše svěřence zajímavého či nového.

Všichni vychovatelé věří, že se všem dětem bude připravený program pro letošní školní rok líbit a z družiny budou odcházet spokojení a plni zážitků.

Vlasta Poláčková, vedoucí ŠD

 

 

Kalendář akcí

Návštěva pizzerie

Pizzerie Krakov

Akce třídy Broučci. Výroba vlastní pizzy. Doprava MHD, děti si vezmou batůžek, pití, svačinu. Návrat po obědě. Děti budou mít odhlášenou stravu na celý den.

Solná jeskyně

Letňany

Akce třídy Koťata - každé úterý od ledna do března návštěva solné jeskyně Letňany. Vstup 60 Kč, doprava MHD.

Jak se dělá pizza?

Ďáblice

Dopolední akce třídy Berušky. Ukázka výroby pizzy v provozovně Aroma Kebab Ďáblice.

Solná jeskyně

Letňany

Akce třídy Koťata - každé úterý od ledna do března návštěva solné jeskyně Letňany. Vstup 60 Kč, doprava MHD.